-
Amerikai Egyesült Államok - Körutazás Amerikában
1.116.500 Ft
Indulás: 2025-04-15
Szentföld | A Szentföld, különösképpen Jeruzsálem városa a keresztények számára mindenképp a világ kulturális örökségének része. De a zsidó vallás és az iszlám hívei számára is igen jelentős hely. Nem Izrael, hanem Jordánia javaslatára vették fel az UNESCO által vezetett kulturális világörökségek listájára Jeruzsálem óvárosát és Jeruzsálem falait 1981-ben |
Acre | (Akkón, óvárosa (a keresztes háborúk idében volt jelentős város. Az óváros a haifai öböl északi részén, egy félszigeten található és egy helyenként 150 méter széles erődítmény védi. A szárazföld felől mára már teljesen körbeveszi az új város. Míg az új városban többségében zsidó a lakosság, az óvárosban szinte kizárólag izraeli arabok laknak és még ma is az egyik legorientálisabb hangulatú város Izraelben |
Tel-Aviv | Izrael második legnagyobb városa; a Földközi-tenger partján fekszik. Ez a központja Izrael legnagyobb agglomerációjának. Tel-Aviv városát eredetileg 1880-ban alapították zsidó bevándorlók a szomszédos történelmi Jaffa város olcsó alternatívájaként. Ahogy növekedett a város, végül túlnőtte az arabok lakta részt. A két várost 1950-ben egyesítették Tel Aviv-Yafo városa néven, két évvel Izrael állam megalapítása után. Ma Tel-Avivot sokan az ország gazdasági központjának tartják, bár a hivatalos főváros Jeruzsálem. A város környékének másik neve Silicon Wadi (Utalás az amerikai Szilícium-Völgyre). Tel-Avivot sokan tekintik az ország kulturális központjának is, mivel vibráló európaias hangulata van. Az UNESCO a Világörökség részének nyilvánította Bauhaus építészete miatt. |
Bibliai lelőhelyek | Megiddó, Hazor, Beér-Seva |
A tömjénút városai a Negev-sivatagban | (Haluza, Mashit, Avdat, Shivta |
Bahá'i szent helyek | Haifa és Nyugat-Galilea. |
Maszada | régészeti lelőhelye (zsidók felkelése a rómaiak ellen) |
A Szentföldnek mintegy 4000 éven át számtalan háború, zavargás, pusztítás és szétszóródás ellenére sikerült lakossága, szokásai és hagyományai tekintetében megőrizni a bibliai örökséget. Ezt az országot egy olyan élő képeskönyvhöz hasonlíthatnánk, melyben a Teremtés, az ősatyák, Izrael népének az egyistenhívő vallások (zsidó, keresztény, iszlám) és a názáreti Jézus története máig arra késztet bennünket, hogy újra felfedezzük és újra olvassuk.
IZRAEL a nagy ellentmondások e kis országa, három kontinens találkozásánál fekszik: Ázsia, Afrika és Európa. A Földközi-tenger és Jordánia, északon Galilea és délen a Vörös-tenger által határolt területen a látogató sokféle tájat és ellentétes klímazónákat ismerhet meg. Így néhány óra leforgása alatt hófödte csúcsokat erdõs dombvidékeket, ültetvényeket, tengermelléki növényvilágot, a Földközi-tenger partján hosszan elterülõ sztyeppéket, homok és kõsivatagokat egészen a Vörös-tengerig, a Jordán völgyet és a Földön legmélyebben fekvõ Holt-tengert lehet megismerni.
Egyetlen más országban sem található ilyen szoros kapcsolat a bibliai múlt és a világpolitikai jelen között, mint a Szentföldön.
Néhány információ Izraelrõl: pénznem a shekel (ILS), 1 $ = 3,9 NIS ajánlatos a helyszínen pénzt váltani, a kedvezőbb árfolyam miatt USD-t érdemes kivinni
várható idõjárás: kb 25- 28 C
egy 1,5 l-es cola = 5,- NIS
egy kg kenyér = 4,- NIS
egy könnyû ebéd = 10 - 20 NIS
Ruházat: nyáron (márciustól októberig) könnyû pamutruhák, fûzõs kényelmes cipõk. Napvédõ kalapot, napszemüveget, napozókrémet vigyenek magukkal. A gyakran hûvös estékre ajánlatos pulóvert vagy könnyû dzsekit vinni. Kérjük ne felejtsék el, hogy a szent helyeken hosszú nadrágot és fejfedõt viseljenek. A hölgyeknél a zártabb ruhák viselése szükséges.Többi hónapokban inkább a nálunk õszi idõjárás szerint ajánlatos öltözködni.
Üzletek nyitvatartása: a legtöbb üzlet 8.00 - 13.00 és 16.00 - 19.00 óráig, a szállodákban az üzletek többnyire éjfélig tartanak nyitva. Pénteken és zsidó ünnepeket megelõzõ napon az üzletek 14.00 órakor zárnak. A zsidó üzletek szombaton és ünnepnapokon, a moszlim üzletek pénteken és a keresztény üzletek vasárnap tartanak zárva.
Étkezés: Az izraeli konyha a legjobb keleti és európai ételeket kínálja sajátos ízesítéssel. Kóser ételek: a héber “kóser” szó arra a táplálkozásmódra vonatkozik, mely a zsidó étkezési elõírások szerint készül. Bizonyos állatokat és halakat nem szolgálhatnak fel.
Tejet, tejszínt és sajtot hússal együtt nem lehet tálalni és enni. A legtöbb étterem kínál kóser ételeket. Az arab hotelekben és éttermekben természetesen nem kaphatók kóser ételek, viszont ezekben szintén remek a konyha.
Az italok tekintetében vigyázzunk, hogy elegendõ folyadékot vegyünk magunkhoz. A sivatagi klíma okozta folyadékhiány komoly egészségügyi zavarokhoz vezethet. A vizet csak forralás után vagy ásványvíz formájában szabad inni.
Esetlegesen fürdésre alkalom nyílik, így fürdõruha szükséges.
Amennyiben a programba belefér, gyémántgyárba látogatunk, ahol vásárolni is lehet.
Kellemes utazást kívánunk!
B.B.TOURS Kft.